E-recepta za darmo na NFZ

 • E-recepta nawet do 1h
 • Bez kolejek i zbędnego czekania
 • Konsultacja za darmo na NFZ
 • Oszczędność czasu i pieniędzy

Pobierz aplikację i umów wizytę

nfz logo darmowa opieka medyczna

Konsultacje lekarskie finansowane w ramach NFZ

Jak to działa?

medunit nfz aplikacja krok 1

Zaloguj się

Zaloguj się w aplikacji w swoim telefonie

medunit nfz aplikacja krok 2

Wypełnij formularz

Uzupełnij formularz leczenia i wybierz termin konsultacji

medunit nfz aplikacja krok 3

Porozmawiaj z lekarzem

Przeprowadź rozmowę z lekarzem

medunit nfz aplikacja krok 4

Uzyskaj diagnozę i e-receptę

Po konsultacji zostanie przesłany kod recepty na wskazany lek

nfz logo darmowa opieka medyczna

Twoja darmowa opieka medyczna

Wszystkie świadczenia medyczne oferowane przez przychodnie lekarską Medunit są całkowicie bezpłatne. Dzieje się tak, ponieważ działamy jako placówka Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ). Nasze usługi lekarskie są w pełni refundowane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ.

Recepta online

E-recepta wystawiana w czasie konsultacji lekarskiej to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu oszczędza się czas i pieniądze. Nie trzeba już chodzić do przychodni i czekać godzinami pod gabinetem. Aby otrzymać receptę wystarczy umówić się na konsultację telefoniczną lub wizytę online.

Jak zrealizować e-receptę?

Receptę elektroniczną można zrealizować w każdej aptece na terenie Polski. Wystarczy podać farmaceucie numer PESEL pacjenta oraz 4-cyfrowy kod dostępu recepty.

Recepta online - rewolucja w farmacji

Recepta online to elektroniczny odpowiednik recepty tradycyjnej i coraz popularniejszy sposób na otrzymanie niezbędnych leków jest to legalna recepta online wystawiana na odległość. Dzięki temu systemowi wystawiania recept pacjent nie musi już wychodzić z domu, by zdobyć potrzebną receptę. Wystarczy, że posiada internetowe konto pacjenta i pozytywnie przejdzie weryfikację kwestionariusza, a recepta zostanie wystawiona. Recepty elektroniczne wystawione w taki sposób niczym nie różnią się od tradycyjnej formy. Podczas konsultacji online lekarz konsultuje się w formie zdalnej, a e-receptę lekarz wystawia w systemie elektronicznym. Wystawienie e-recepty jest zdecydowanie najszybszą formą wystawiania recept.

Wystawienie recepty online to bardzo proste i wygodne rozwiązanie dla lekarzy specjalistów. Lekarz ma konto, na które wystarczy się zalogować, a następnie wypełnić formularz z danymi pacjenta i przepisanymi lekami. Po wystawieniu przez lekarza e-recepty otrzymasz ją w formie SMS-a lub maila. Pacjent po otrzymaniu kodu recepty online może odebrać przepisane mu leki w aptece. Wydawana przez internet recepta online przynosi pozytywne skutki dla pacjenta. Jednym z głównych atutów recepty online jest szybkość otrzymania recepty elektronicznej. Pacjent nie musi już czekać w kolejce pod gabinetem lekarskim, a po uzyskaniu kodu wystawionej recepty może odebrać leki natychmiast. Pacjent może również otrzymać zwolnienia online, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i uniknięcie wizyty u lekarza.

Ważnym elementem systemu jest bezpieczeństwo. Aby uzyskać kod recepty online, pacjent musi podać swój numer PESEL, co pozwala na upewnienie się, że przepisywane leki są bezpieczne i odpowiednie dla danego pacjenta. Ważność recepty online jest taka sama jak tradycyjna recepta.

Wystawienie recepty online - konsultacja lekarska

W niektórych krajach istnieją platformy, które umożliwiają lekarzom wystawianie recept online. Pacjenci mogą skonsultować się z lekarzem online, a następnie otrzymać elektroniczną receptę online.

W celu uzyskania recepty online pacjent musi przeprowadzić konsultację lekarską online, który zdiagnozuje chorobę i zdecyduje o odpowiednim leczeniu. Po wypełnieniu recepty online lekarz wystawia elektroniczny dokument, który może zostać przesłany do apteki lub pacjentowi. Sposób ten w szczególności cenią osoby, które regularnie przyjmują leki i nie muszą czekać w długich kolejkach w przychodni, aby dostać na nie receptę. Jedną z wielu stron, przez którą lekarz wystawi elektroniczną receptę, jest erecept.pl

Należy pamiętać, że lekarz online może poprosić pacjenta o wysłanie dokumentacji medycznej, aby upewnić się o zasadności wystawienia recepty.

Jak otrzymać receptę online i ją zrealizować?

Recepty online można uzyskać za pośrednictwem platform telemedycznych, które są oferowane przez niektóre podmioty lecznicze lub lekarzy. Pacjenci mogą skonsultować się z lekarzem przez internet i po uzyskaniu diagnozy i zaleceń lekarskich, otrzymać receptę elektroniczną. Aby uzyskać i zrealizować receptę online, należy wykonać następujące kroki:

 • Znaleźć platformę telemedyczną, która oferuje usługi konsultacji medycznej online i wystawiania e-recept.
 • Zarejestrować się na platformie telemedycznej i utworzyć internetowe konto pacjenta.
 • Wybrać odpowiedniego lekarza lub specjalistę i umówić się na wizytę online.
 • Podczas konsultacji online, przedstawić swoje objawy oraz opisać swój stan zdrowia.
 • Lekarz przeprowadzi badanie oraz postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie.
 • Po zakończeniu konsultacji lekarz wystawi e-receptę, która zostanie przesłana do pacjenta na adres e-mail. Czas realizacji recepty wystawionej online zależy od rodzaju przepisanych leków. W przypadku gdyby lekarz online po analizie danych z formularza nie mógł wystawić recepty otrzymasz zwrot poniesionych kosztów.
 • Pacjent może odebrać przepisane leki na podstawie e-recepty w formie PDF lub podając kod recepty otrzymasz i numer PESEL w aptece.

Ważne jest, aby przed uzyskaniem e-recepty pacjent zapoznał się z opisem leków i dawkowaniem, a także poinformował lekarza o przyjmowanych wcześniej lekach oraz chorobach, aby uniknąć interakcji między lekami i skutków ubocznych.

Internetowe Konto Pacjenta

Internetowe Konto Pacjenta to narzędzie umożliwiające pacjentowi dostęp do swoich informacji medycznych za pośrednictwem internetu. Dzięki temu pacjent może sprawdzić swoje wyniki badań, historię chorób, aktualne leki oraz umówić się na wizytę lub konsultację online.

Aby założyć konto pacjenta, należy zwrócić się do swojego lekarza lub szpitala i poprosić o informacje na temat systemu internetowej rejestracji pacjenta. W niektórych przypadkach konto pacjenta można utworzyć samodzielnie na stronie internetowej placówki medycznej lub za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Po utworzeniu konta pacjenta pacjent może uzyskać dostęp do swoich danych medycznych, wygodnie przeglądać wyniki badań, przypomnienia o wizytach, sprawdzić kod recepty online, a także wysyłać i odbierać wiadomości z lekarzem. Konto pacjenta może również umożliwić łatwiejsze zarządzanie e-receptami i umawianie wizyt online.

Ważne jest, aby pamiętać, że korzystanie z Internetowego Konta Pacjenta wymaga dostępu do sieci internetowej oraz posiadania odpowiednich uprawnień i umiejętności obsługi systemu. Przed korzystaniem z internetowego konta pacjenta należy zapoznać się z regulaminem i zasadami ochrony prywatności danych medycznych.

Ważność - elektroniczna recepta

Czas realizacji recepty elektronicznej online jest zgodna z zasadami obowiązującymi w przypadku tradycyjnych recept papierowych. Zgodnie z przepisami polskiego prawa farmaceutycznego, recepta ważna jest przez okres 30 dni od daty wystawienia recepty, z wyjątkiem sytuacji, gdy lekarz na receptę wypisze inny termin ważności.

W przypadku e-recept realizacja recepty online jest określona w systemie informatycznym, który integruje e-recepty z aptekami. Po złożeniu zamówienia w aptece system ten automatycznie sprawdza ważność recepty elektronicznej i po jej upływie uniemożliwia jej realizację. Warto pamiętać, że każdorazowe odbicie leku z e-recepty zdejmuje z niej zapis dotyczący odpisanej ilości, a jeśli pacjent nie odebrał całej zapisanej ilości leku, może ona być wykorzystana na kolejne recepty.

E-zwolnienia

W Polsce istnieje możliwość wystawienia zwolnienia online, czyli tzw. e-zwolnienia. Aby otrzymać zwolnienie lekarskie, pacjent musi skontaktować się z lekarzem online i przejść kwalifikację medyczną. Lekarz online wystawia wtedy e-zwolnienia, które są wysyłane elektronicznie na adres e-mail lub w aplikacji mobilnej pacjenta.

Dlaczego warto wybrać e‑receptę?

Bez wychodzenia z domu

Nie muszą odwiedzać przychodni osobiście.

Oszczędność czasu

Recepta wystawiana jest nawet w 1h.

Łatwość realizacji

Receptę elektroniczną możesz zrealizować w każdej aptece.

Wystarczy internet

Twoja konsultacja lekarska odbędzie się całkowicie online

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Medunit zapewnia najwyższą jakość świadczenia usług opieki lekarskiej swoim w pacjentom ramach NFZ. Oferujemy swoją pomoc zarówno stacjonarnie w przychodni, jak i online przez aplikację mobilną.

Nie. Medunit jest przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej, finansowaną ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, dostępną stacjonarnie, ale też w formie aplikacji mobilnej. Aby korzystać z usług przychodni Medunit konieczne jest zapisanie się do niej w ramach POZ.

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ) jest częścią systemu opieki medycznej i zapewnia zdrowym i chorym świadczenia w przychodni lub w domu. Lekarz POZ planuje i realizuje opiekę lekarską nad ubezpieczonym w NFZ oraz koordynuje udzielanie świadczeń przez współpracujący z nim personel medyczny.

Usługi w ramach POZ obejmują m.in.:

 • skierowania do specjalisty (zarówno te refundowane przez NFZ, jak i te znajdujące się poza programem refundacji)
 • zwolnienia lekarskie
 • recepty na leki stałe
 • przedłużenie recepty na antykoncepcję, antykoncepcję awaryjną (tabletkę “dzień po”)
 • kwalifikacje do szczepień (np. przeciwko COVID-19 lub grypie)
 • udzielenie pomocy w formie konsultacji lekarskiej online
 • wystawienie e-recepty, e-skierowania i e-zwolnienia

Po zainstalowaniu aplikacji Medunit na telefonie komórkowym lub tablecie, można przejść do założenia w niej konta oraz złożenia deklaracji o przystąpieniu do przychodni POZ. Przy utworzeniu konta konieczne jest podanie własnego numeru telefonu oraz adresu e-mail i zaakceptowania regulaminu.

Proces weryfikacji i akceptacji deklaracji przez zespół Medunit zajmuje do 24 godzin. Po jego pozytywnym zweryfikowaniu można korzystać z darmowej opieki medycznej przez aplikację mobilną.

Nie. Sama aplikacja, jak i usługi, jakie są dostępne za jej pośrednictwem, są całkowicie darmowe. Każdy kto posiada ubezpieczenie zdrowotne, może zapisać się do przychodni Medunit i korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej w ramach NFZ.

Telemedycyna to możliwość odbywania konsultacji medycznych z lekarzem bez wychodzenia z domu za pomocą rozmowy telefonicznej, czatu lub wideorozmowy. Wiele schorzeń nie wymaga wykonania badania i fizycznej obecności pacjenta w gabinecie. W czasie e-wizyty lekarz wystawi Ci e-receptę, e-zwolnienie, e-skierowanie oraz przekazuje zalecenia, co zrobić, aby poprawić stan zdrowia pacjenta.

Zwolnienie lekarskie online wystawi Ci lekarz w czasie telekonsultacji. Podczas konsultacji lekarz zbierze wywiad i jeśli to konieczne, wystawi zwolnienie lekarskie. Zwolnienie automatycznie trafi do pracodawcy i do ZUS-u.

Recepta online to odpowiednik papierowej wersji dokumentu. Wystawiona jest w formie elektronicznej i zostaje zapisana na Internetowym Koncie Pacjenta. Co najważniejsze, działa ona tak samo jak recepty papierowe i jest honorowana w każdej aptece. Recepta elektroniczna to obecnie jedyna obowiązująca forma przepisywania lekarstw przez lekarzy, dlatego wszyscy pracujący u nas specjaliści posługują się właśnie nią.

Co do zasady, ważność e-recepty wynosi 30 dni. Wyjątek stanowią preparaty immunologiczne (120 dni) oraz antybiotyki (7 dni). Czas ten liczony jest od momentu wystawienia dokumentu, chyba że widnieje na nim informacja "data realizacji od...".

W każdej aptece w Polsce. Wystarczy, że podasz PIN do recepty, który znajdziesz w aplikacji po zakończeniu wizyty.

Mimo, że internista i lekarz rodzinny to tzw. lekarze pierwszego kontaktu, nie mają oni takiej samej specjalizacji. Najważniejszą różnicą jest zakres każdej z dziedzin medycyny. Internista jest specjalistą chorób wewnętrznych i zajmuje się tylko pacjentami dorosłymi. Lekarz rodzinny może zajmować się również między innymi dziećmi - jego kompetencje wzbogacone są o pediatrę, geriatrię, ginekologię, internę oraz tzw. małą chirurgię, podczas gdy internista może diagnozować i leczyć tylko choroby wewnętrzne.

Lekarz może jednorazowo przepisać ilość preparatów, jaka wystarczy na 3 miesiące leczenia. Jeśli po tym czasie istnieje potrzeba kontynuowania terapii, możesz zgłosić się do lekarza na konsultację lub wypełnić formularz jeszcze raz. Lekarz będzie w stanie ocenić, czy przyjmowanie danego leku nadal jest bezpieczne.

Zamówienia realizujemy w ciągu 12 godzin od potwierdzenia zamówienia. Staramy się realizować zamówienia w możliwie jak najkrótszym czasie, zależy on jednak od dostępności lekarzy, a także aktualnej liczby złożonych zamówień.

W przypadku zauważenia błędu na recepcie online skontaktuj się z nami mailowo. Pamiętaj, aby w treści maila podać informacje takie jak imię i nazwisko oraz numer zamówienia, a także, by dokładnie opisać błąd. Tylko wtedy będziemy w stanie poprawnie zweryfikować zgłoszenie.

Dane firmy

Administratorem danych serwisu jest:

MEDUNIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą o numerze księgi rejestrowej: 000000249206
KRS: 0000941080, NIP: 8393226678, REGON: 520748569

Formularz kontaktowy

Wypełnij poprawnie formularz
Wysłano
Nieznany błąd. Prosimy o kontakt bezpośredni: kontakt@medunit.pl
Uzupełnij proszę pole.
Uzupełnij proszę pole.
Uzupełnij proszę pole.
eKonsultacja z eReceptą za darmo na NFZ w aplikacji Medunit!