Mieszkasz w Gdańsku i szukasz lekarza rodzinnego? Lekarze Medunit czekają na Ciebie. Zaufało nam ponad 20 tys. pacjentów!
Zarejestruj się i umów wizytęLekarze rodzinni to lekarze, którzy uzyskali tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny rodzinnej. Są oni zwykle lekarzami pierwszego kontaktu - to do nich najpierw zgłasza się pacjent ze swoimi dolegliwościami.
Do zadań lekarzy rodzinnych należy:
Żeby zapisać się do lekarza rodzinnego Medunit możesz skontaktować się telefonicznie lub za pomocą aplikacji Medunit NFZ.
Do Medunit możesz zapisać się w 4 prostych krokach:
Aby umówić wizytę u naszego lekarza, wystarczy, że użyjesz aplikacji i zarezerwujesz e-konsultację lub zadzwonisz do naszej rejestracji i umówisz się na wizytę.
W Medunit pracują specjaliści w dziedzinach:
W naszej placówce pracują lekarze rodzinni, a także pielęgniarki i położna.
Lekarz rodzinny może wystawić receptę na każdy lek. Nie ma w tym zakresie ograniczeń. Dotyczy to również tabletek dzień po, antykoncepcji.
Nie oznacza to jednak, że musi to zrobić. Lekarz rodzinny wypisując leki często kieruje się zaleceniami innych specjalistów (do których na przykład skierował pacjenta).
Maksymalna długość zwolnienia lekarskiego, czyli tzw. "L4" nie może przekroczyć 182 dni w roku (6 miesięcy).
Dłuższy okres zwolnienia przysłyguje kobietom w ciąży i osobom chorującym na gruźlicę - 270 dni w roku.
W każdym roku ilość dni na zwolnieniu się zeruje. W następnym roku przysługuje pacjentowi taka sama ilość możliwych dni na L4.
O długości jednorazowego zwolnienia decyduje lekarz, jednak nie może ono przekroczyć 182 dni lub 270 dni.
Medunit jest placówką Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), oferującą usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Dzięki temu gwarantujemy pacjentom bezpłatny dostęp do opieki ze strony naszych specjalistów.
Aby zapisać się do Medunit, wystarczy wypełnić deklarację dotyczącą wyboru świadczeniodawcy usług POZ oraz wybrać swojego lekarza rodzinnego.
Deklarację można wypełnić na terenie przychodni. Najwygodniejszą formą jest jednak jej wypełnienie zdalne - rejestrując się w aplikacji Medunit dochodzi do automatycznej zmiany docelowej przychodni POZ na Medunit. Po pobraniu aplikacji i rejestracji pacjenci mogą w pełni korzystać z usług przychodni (zarówno online, jak i stacjonarnie).
Bezpieczeństwo naszych pacjentów traktujemy w Medunit priorytetowo. Od początku proces weryfikacji Państwa danych i rejestracji jest poufny. Stosujemy odpowiednie środki, aby zapewnić użytkownikom naszej aplikacji całkowite bezpieczeństwo. Potwierdzeniem jest zadowolenie naszych pacjentów. Zaufało nam już ponad 10 tysięcy osób.
Zobacz także: Czy Medunit jest bezpieczny? Jak funkcjonuje przychodnia?
W naszej innowacyjnej aplikacji Medunit pacjenci mają możliwość korzystać z telefonicznej porady ze swoim lekarzem rodzinnym. Niezależnie od miejsca, w którym się znajdują, mogą uzyskać pomoc, zwolnienie lekarskie czy receptę na niezbędne leki.
Zobacz także: teleporada Medunit
W naszej przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej Medunit opiekę nad pacjentami sprawują:
W naszej bazie znajdują się profesjonaliści, którzy dbają o dobro każdego pacjenta. W Medunit pacjent może:
Lekarz rodzinny może także przepisać receptę na antykoncepcję stałą i antykoncepcję awaryjną (tabletkę dzień po).
W Medunit istnieje również możliwość porady prywatnej dla pacjentów, którzy nie posiadają ubezpieczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
Każdy pacjent przypisany jest do konkretnego lekarza rodzinnego. Wybieramy go zazwyczaj podczas składania deklaracji do przychodni. Jeśli nie wiesz, kto jest Twoim lekarzem rodzinnym, możesz zapytać o to w przychodni, np. w punkcie rejestracyjnym. W Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) pacjent ma dostęp do informacji dotyczących deklaracji wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), a także może zobaczyć szczegóły dotyczące aktualnie przypisanego lekarza rodzinnego.
Lekarz rodzinny może wystawić skierowanie na badania laboratoryjne i biochemiczne (z krwi, moczu, kału), badania obrazowe (USG, RTG, TK płuc, echo serca), EKG, holter EKG, badania endoskopowe (gastroskopia, kolonoskopia).
Lekarz rodzinny może również wystawić skierowanie do poradni specjalistycznej, czyli do innego lekarza specjalisty, np. do kardiologa, endokrynologa, alergologa.
Prywatna wizyta (niefinansowana w ramach NFZ) u lekarza rodzinnego kosztuje od 100 do 400 złotych. Stawka zależy od cennika ustalonego w placówce, w której przyjmuje lekarz, a także od doświadczenia i stażu pracy lekarza. W Medunit konsultacja prywatna z lekarzem rodzinnym kosztuje 140 zł.
Jeśli Twój lekarz rodzinny nie może Cię przyjąć, możesz poprosić o wizytę u innego lekarza z placówki, w której jesteś zapisany w ramach NFZ. Możesz również skorzystać z wizyty prywatnej.
Nie, internista to nie jest to samo, co lekarz rodzinny - to dwie różne specjalizacje. Internista to lekarz, który po ukończeniu studiów i stażu podyplomowego odbył specjalizację z dziedziny chorób wewnętrznych. Lekarz rodzinny odbywa natomiast specjalizację z medycyny rodzinnej. W obu przypadkach, po zakończeniu szkolenia specjalizacyjnego (trwającego kilka lat), lekarze zdają egzamin specjalizacyjny w swojej dziedzinie.
Lekarze rodzinni mogą wystawiać zwolnienie lekarskie na 3 dni poprzedzające dzień wizyty lekarskiej. Dotyczy to zarówno pacjentów chorujących, jak i kobiet w ciąży.
Lekarz rodzinny może skierować na badania krwi biochemiczne i immunochemiczne (np. sód, potas, wapń, glukoza, cholesterol, albuminy, AST, ALP, GGTP, fT3, fT4, PSA), badania hematologiczne (morfologia, retukulocyty, OB), badanie układu krzepnięcia (INR, APTT, fibrynogen).
Lekarz rodzinny pacjentkę w ciąży może skierować na wszystkie badania, które może zlecić z poziomu POZ. Każdy lekarz zleca te badania, które są mu potrzebne w procesie diagnostyczno-terapeutycznym, nie ma więc obowiązku zlecać każdego badania.
Kobieta będąca w ciąży, w trakcie porodu lub w połogu nie musi być ubezpieczona, aby korzystać ze świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Każda kobieta będąca w ciąży ma również prawo skorzystać z pomocy lekarza specjalisty w tym samym dniu lub najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia wystawienia skierowania.
Lekarz rodzinny ma dostęp do recept pacjenta, widzi także, czy pacjent wykupił leki. Ma również wgląd do skierowań do poradni specjalistycznych oraz skierowań do szpitala i na badania. Widzi także szczepienia przyjęte przez pacjenta w ramach NFZ.
Administratorem danych serwisu jest:
MEDUNIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisany do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą o numerze księgi rejestrowej: 000000249206
KRS: 0000941080, NIP: 8393226678, REGON: 520748569