Aplikacja Medunit: Rewolucja w opiece zdrowotnej dzięki innowacyjnej aplikacji

Opublikowano 04.07.2024

Autor Redakcja MEDUNIT

Aplikacja Medunit: Rewolucja w opiece zdrowotnej dzięki innowacyjnej aplikacji

Aplikacja Medunit nie tylko ułatwia dostęp do usług medycznych, ale także zapewnia wygodę, bezpieczeństwo danych i logowanie do e-recepty. Po zalogowaniu do konta e-pacjenta przychodni masz również możliwość umówienia konsultacji lekarskiej i uzyskania skierowania do specjalisty.


Rejestracja i weryfikacja

Pierwszym krokiem w korzystaniu z aplikacji jest jej pobranie i rejestracja. Istotne jest, że rejestrując się w Medunit, pacjent automatycznie zapisuje się do tej placówki jako swojej placówki medycznej podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). To ważne, ponieważ dotychczasowa przychodnia rejonowa przestanie być domyślną. Pacjent ma możliwość zmiany przychodni trzy razy w ciągu roku.

Wystarczy zaledwie 5 minut, aby się zarejestrować, podając kluczowe informacje, takie jak PESEL, adres zamieszkania, imię, nazwisko, zdjęcie z dokumentem tożsamości, podpis i adres e-mail.


Weryfikacja danych trwa maksymalnie 2 dni, co zapewnia szybki dostęp do usług medycznych Medunit. Warto pamiętać, że przychodnia POZ Medunit znajduje się w Gdańsku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5.

Bezpieczeństwo aplikacji

Po uzyskaniu dostępu do konta, pacjent ma możliwość ustawienia PIN-u do aplikacji. Ten dodatkowy krok bezpieczeństwa jest kluczowy, aby zagwarantować, że tylko zarejestrowany pacjent ma dostęp do swoich informacji. To ważne zabezpieczenie eliminuje ryzyko nieautoryzowanego dostępu i chroni prywatność użytkowników.


Funkcje aplikacji

Medunit wyróżnia się różnorodnymi funkcjami, które umożliwiają pacjentom wygodne zarządzanie ich zdrowiem. Kluczowe elementy to:


Konsultacje

Aplikacja oferuje sekcję konsultacji, gdzie pacjent może śledzić listę swoich konsultacji. To narzędzie pozwala skutecznie monitorować historię medyczną.

Pacjent ma możliwość konsultacji online z lekarzem, gdzie można omówić problem, uzyskać leczenie, e-receptę, e-zwolnienie czy skierowanie na badania.

E-Recepta

Pacjent ma możliwość elektronicznego ubiegania się o receptę online na leki. Wypełnienie formularza medycznego przypomina wywiad z lekarzem.


Antykoncepcja awaryjna

Aplikacja dostarcza wygodnej opcji wypełnienia wywiadu w celu uzyskania recepty na tabletkę awaryjną.

Po zalogowaniu do aplikacji pacjent może wybrać receptę online na antykoncepcję awaryjną "tabletka dzień po", a także w zakładce panel wybrać antykoncepcję stałą. Wszystkie recepty online na antykoncepcję awaryjną są realizowane w ciągu 24 godzin.


Lekarze

Sekcja Lekarze prezentuje listę specjalistów w przychodni, informacje o dostępności konsultacji stacjonarnych i telefonicznych, a także opinie innych pacjentów.


Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych pacjentów jest priorytetem Medunit. Proces weryfikacji danych podczas rejestracji jest szczegółowy i dokładny, eliminując konieczność wychodzenia z domu. Jednocześnie, brak możliwości korespondencji w aplikacji gwarantuje ochronę prywatności użytkowników.


Wydajność aplikacji: Szybka i łatwa w obsłudze

Aplikacja Medunit zyskuje uznanie również ze względu na swoją wydajność. Jest nie tylko łatwa w obsłudze, ale również szybka i nie sprawia problemów z opóźnieniami sprzętowymi. Pacjenci cenią sobie prostotę i intuicyjność interfejsu, co sprawia, że korzystanie z aplikacji staje się przyjemne doświadczenie.

Aplikacja Medunit umożliwia pacjentom efektywne zarządzanie swoim zdrowiem, skracając czas oczekiwania na recepty i umożliwiając konsultacje online. Bezpieczeństwo danych i prostota obsługi sprawiają, że wybierając przychodnię Medunit i naszą aplikację wyróżnia się na tle innych aplikacji medycznych.


Inni czytali również

Co znaczą oznaczenia odpłatności w receptach online?
Co znaczą oznaczenia odpłatności w receptach online?

Recepty online to wygodne rozwiązanie, które pozwala na wystawienie recepty bez konieczności wychodzenia z domu. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, należy zarejestrować się na platformie e-recepty i posiadać profil zaufany. Po wygenerowaniu recepty online,   w jej górnej części znajduje się oznaczenie odpłatności. Oznaczenie to składa się z litery i liczby. Litera oznacza kategorię odpłatności, a liczba - procentowy udział pacjenta w kosztach leku. 

Artykuł
19.02.2024
Lekarz rodzinny a skierowanie   na jakie badania może wystawić?
Lekarz rodzinny a skierowanie - na jakie badania może wystawić?

Zadaniem lekarza POZ jest między innymi diagnozowanie i leczenie najczęstszych dolegliwości, a w razie potrzeby kierowanie pacjentów na badania diagnostyczne lub do lekarzy specjalistów. Decyzja o konieczności wykonania badań jest podejmowana w oparciu o wiedzę medyczną na podstawie wywiadu i wskazań, nie na żądanie pacjenta. 

Artykuł
12.07.2024
Czy Medunit jest bezpieczny? Jak funkcjonuje przychodnia?
Czy Medunit jest bezpieczny? Jak funkcjonuje przychodnia?

Medunit jest przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), która oferuje świadczenia refundowane w ramach NFZ (Narodowego Funduszu Zdrowia). Pacjent ma możliwość umówienia wizyty zarówno stacjonarnie w placówce Medunit przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 w Gdańsku, jak i konsultacji online poprzez aplikację mobilną (konsultacje online). W Medunit pracuje wykwalifikowany personel z szeroką wiedzą medyczną. Wystarczy rejestracja w aplikacji Medunit i wypełnienie formularza medycznego, a pacjent uzyskuje nieograniczony dostęp do recept elektronicznych oraz konsultacji online. Co ważne, konsultacja z lekarzem jest możliwa z dowolnego miejsca. 

Artykuł
29.04.2024
Czy darmowa recepta online obejmuje wszystkie leki?
Czy darmowa recepta online obejmuje wszystkie leki?

Recepta online to dokument elektroniczny, który może wystawić lekarz w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), lekarz specjalista, stomatolog czy pielęgniarka. E-recepta może być zrealizowana w każdej aptece na terenie Polski. Zgodnie z przepisami, darmowa recepta online obejmuje wszystkie leki refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Artykuł
17.06.2024
eKonsultacja z eReceptą za darmo na NFZ w aplikacji Medunit!