Czy Medunit jest bezpieczny? Jak funkcjonuje przychodnia?

Opublikowano 04.11.2024

Autor Redakcja MEDUNIT

Czy Medunit jest bezpieczny? Jak funkcjonuje przychodnia?

Medunit jest przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), która oferuje świadczenia refundowane w ramach NFZ (Narodowego Funduszu Zdrowia). Pacjent ma możliwość umówienia wizyty zarówno stacjonarnie w placówce Medunit przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 w Gdańsku, jak i konsultacji online poprzez aplikację mobilną (konsultacje online).

W Medunit pracuje wykwalifikowany personel z szeroką wiedzą medyczną. Wystarczy rejestracja w aplikacji Medunit i wypełnienie formularza medycznego, a pacjent uzyskuje nieograniczony dostęp do recept elektronicznych oraz konsultacji online. Co ważne, konsultacja z lekarzem jest możliwa z dowolnego miejsca. 

Czy konsultacje w Medunit są bezpieczne?

Priorytetem Medunit jest bezpieczeństwo danych wszystkich pacjentów. Cały proces weryfikacji danych jest dokładny i szczegółowy, eliminując konieczność wychodzenia z domu i rejestracji stacjonarnej.

Warto podkreślić, że przychodnia Medunit stosuje odpowiednie środki mające na celu ochronę prywatności użytkowników w celu zapewnienia poufności informacji, które pacjent przekazuje lekarzowi w trakcie konsultacji online.

Jak funkcjonuje przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej Medunit NFZ w Gdańsku?

Przychodnia POZ Medunit posiada w swojej ofercie m.in. konsultacje lekarskie online bez konieczności wychodzenia z domu, wystawienie e-recepty online, zwolnienia online, a także możliwość przedłużenia recepty na drodze online w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pamiętając także o komforcie pacjentów, Medunit oferuje aplikację mobilną, dzięki której można korzystać w prosty sposób z usług przychodni. Ponadto przychodnia działa stacjonarnie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 w Gdańsku (2. piętro budynku).

Jakie świadczenia są dostępne w Medunit?

Jako placówka Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) Medunit realizuje następujące świadczenia:

  • konsultacje lekarskie online;

  • wystawianie e-skierowań do specjalistów w ramach NFZ;

  • wystawianie recept online, np. na leki stałe;

  • wystawianie zwolnień lekarskich (e-zwolnienia);

  • przedłużanie recepty na tabletki antykoncepcyjne,

  • wystawienie recepty na tabletkę "dzień po".

Jak umówić się na darmową konsultację w Medunit?

Konsultacja lekarska w Medunit jest dostępna dla wszystkich osób objętych ubezpieczeniem zdrowotnym w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie ma tu znaczenia miejsce zamieszkania.

Na konsultację online pacjent może umówić się z dowolnego miejsca, dzięki aplikacji Medunit (dostępnej po pobraniu na urządzenie mobilne, np. telefon). W tym celu należy wypełnić formularz rejestracyjny, podając: numer PESEL, adres zamieszkania, imię i nazwisko, zdjęcie z dokumentem tożsamości, podpis oraz adres e-mail do kontaktu. Ukończona rejestracja oznacza złożenie deklaracji przystąpienia do przychodni Medunit.

Jak otrzymać receptę online w Medunit?

Pacjenci w Medunit mają możliwość otrzymania e-recepty bez konieczności wizyty stacjonarnej u lekarza w Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ). Przychodnia zapewnia również bezpłatne przedłużenie recepty online w ramach NFZ na przewlekle stosowane leki.

Dzięki aplikacji mobilnej Medunit uzyskanie recepty online jest niezwykle proste. Każdorazowo pacjent wypełnia formularz medyczny, a jego treść jest zależna od leku, na który pacjent chce otrzymać receptę. Kolejny krok to konsultacja lekarska.

Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do wystawienia e-recepty, pacjent otrzymuje za pośrednictwem wiadomości SMS informację o wystawieniu recepty wraz z kodem. Kod recepty oraz numer PESEL pacjenta pozwalają na realizację e-recepty w każdej aptece.

Należy pamiętać, że konieczne może być przesłanie dodatkowej dokumentacji medycznej, którą pacjent posiada. Dzięki temu lekarz upewnia się, co do zasadności wystawienia recepty.

Samo wystawienie recepty online jest bardzo sprawne i szybkie. Stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które z różnych względów nie są w stanie odbyć wizyty na miejscu w placówce Medunit.

Dzięki aplikacji Medunit pacjent może uzyskać także e-skierowanie do lekarza specjalisty oraz
e-zwolnienie. W tym celu wystarczy umówić się na konsultację online.

Jak działa aplikacja Medunit?

Aplikacja Medunit jest dostępna zarówno na telefony komórkowe, jak i tablety. Po zainstalowaniu należy założyć konto oraz złożyć deklarację o przystąpieniu do przychodni POZ. Utworzenie konta wymaga także podania numeru telefonu, adresu e-mail, a także akceptacji regulaminu.

Weryfikacja danych wraz z akceptacją deklaracji zajmuje maksymalnie 24 godzin. Po uzyskaniu pozytywnej weryfikacji można korzystać ze wszystkich usług dostępnych w aplikacji.

Warto podkreślić, że zarówno aplikacja, jak i wszystkie usługi dostępne za jej pośrednictwem są bezpłatne. Każda osoba objęta ubezpieczeniem w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia może korzystać z opieki medycznej w Medunit.

Dzięki aplikacji Medunit można skorzystać z konsultacji online w celu np. uzyskania e-recepty,
e-skierowania do specjalisty czy e-zwolnienia lekarskiego.

Łatwość w obsłudze i bezpieczeństwo przechowywania danych wyróżnia aplikację na tle innych aplikacji medycznych.

Zobacz także: Aplikacja Medunit: Rewolucja w opiece zdrowotnej dzięki innowacyjnej aplikacji

Czy przychodnia Medunit daje możliwość wystawienia recepty na tabletki antykoncepcyjne?

Dzięki konsultacji w przychodni Medunit, jak najbardziej możliwe jest uzyskanie recepty na tabletki antykoncepcyjne oraz antykoncepcję awaryjną ("tabletka dzień po"). Wystarczy najpierw uzupełnić elektroniczny formularz dostępny w aplikacji, a następnie odbyć konsultację telefoniczną z lekarzem. Z usług Medunit mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.

Jakie korzyści daje recepta online uzyskana w Medunit?

Recepta elektroniczna ma ogromne zalety w porównaniu do klasycznych recept w formie papierowej. Ich realizacja może powodować stres, szczególnie u osób starszych, jednak ostatecznie stanowi duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu.

E-recepta daje przede wszystkim komfort w użytkowaniu. Realizacja takiej recepty trwa znacznie krócej i jest o wiele wygodniejsza dla pacjenta. Wszystkie informacje dotyczące recepty widzi farmaceuta po podaniu przez pacjenta kodu i numeru PESEL, stąd brak konieczności posiadania wydruku papierowej recepty.

Dzięki dostępowi do Internetowego Konta Pacjenta (IKP), pacjent ma stały dostęp do informacji o przepisanych lekach, a także w prosty sposób może odnaleźć swoją receptę w formie elektronicznej, korzystając z wyszukiwania według nazwy leku, placówki lub nazwiska lekarza.

Pacjent nie musi także obawiać się zniszczenia lub utraty recepty. Dzięki IKP całkowicie wyeliminowano możliwość zgubienia lub zniszczenia recepty, co często miało miejsce w przypadku tradycyjnych recept w formie papierowej.

Powszechność i uniwersalność to kolejna pozytywna cecha recepty elektronicznej, ponieważ realizacja takiej recepty odbywa się w dowolnej aptece. Jednak warto pamiętać, że rozpoczynając receptę w jednej aptece, kolejne opakowania tego samego leku trzeba także w niej wykupić.

Jak zrealizować e-receptę otrzymaną w ramach konsultacji NFZ Medunit?

Realizacja recepty to niezwykle łatwa procedura. Pacjent ma taką możliwość w dowolnej aptece. W tym celu konieczne jest posiadanie 4-cyfrowego kodu e-recepty oraz znajomość swojego numeru PESEL. Pacjent powinien także mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty lub paszport.

W trakcie wizyty w aptece konieczne jest przekazanie farmaceucie kodu recepty, który został przesłany na numer telefonu jako wiadomość SMS lub adres e-mail w momencie jej wystawienia przez lekarza.

Kod recepty online można także znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta, na którym są dostępne wszystkie wystawione recepty. Ponadto za pomocą aplikacji mojeIKP oraz mObywatel można także ułatwić zakup leków na receptę. W tym wypadku wystarczy przekazać farmaceucie kod QR z aplikacji, który zostanie następnie zeskanowany. Pozwala to na zrealizowanie recepty bez konieczności podawania numeru PESEL.

Jak uzyskać dostęp do historii wizyt lekarskich i dokumentacji medycznej?

Każda osoba posiadająca numer PESEL ma możliwość założenia Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Do zalogowania konieczne jest potwierdzenie tożsamości za pomocą np. Profilu Zaufanego, usługi bankowej moje ID lub e-dowodu. Z IKP korzystać mogą zarówno osoby pełnoletnie, jak i niepełnoletnie powyżej 16. roku życia. Należy jednak pamiętać, że osoby niepełnoletnie mają ograniczony dostęp do niektórych funkcji platformy np. wybór lekarza POZ.

Internetowe Konto Pacjenta daje możliwość wglądu każdemu pacjentowi do takich informacji jak:

  • przepisane leki;

  • wystawione zwolnienia;

  • historia leczenia;

  • wystawione skierowania do specjalistów.

Ponadto pacjent widzi także na swoim IKP kod recepty, która została wystawiona przez lekarza.

Inni czytali również
Czy darmowa recepta online obejmuje wszystkie leki?
Czy darmowa recepta online obejmuje wszystkie leki?

Recepta online to dokument elektroniczny, który może wystawić lekarz w ramach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), lekarz specjalista, stomatolog czy pielęgniarka. E-recepta może być zrealizowana w każdej aptece na terenie Polski. Zgodnie z przepisami, darmowa recepta online obejmuje wszystkie leki refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Artykuł
04.11.2024
Lekarz i ludzie w kolejce w prychodni
Jak zmienić przychodnię? Poradnik 2024

Każda osoba ubezpieczona, a także dzieci, kobiety w ciąży i bezrobotni zarejestrowani w urzędzie pracy mają prawo do bycia objętymi opieką przychodni w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Co jednak w sytuacji, gdy nie odpowiada nam jakość usług świadczonych przez lekarzy aktualnej przychodni? Istnieje możliwość dokonania jej zmiany - zarówno stacjonarnie, jak i online.Możesz zmienić swoją dotychczasową przychodnię na Medunit online - wystarczy pobrać aplikację, uzupełnić formularz i poczekać na weryfikację danych, która trwa maksymalnie 24 godziny.

Artykuł
19.11.2024
internista-medunit
Internista - kim jest specjalista chorób wewnętrznych?

Internista to lekarz specjalista chorób wewnętrznych, zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem dorosłych. Dziedzina potocznie nazywanej interny jest zaliczana do jednej z najszerszych i najstarszych specjalizacji lekarskich, obejmującej wszystkie układy organizmu człowieka. Lekarze interniści najczęściej pracują na szpitalnym oddziale chorób wewnętrznych, izbie przyjęć, szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) i w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Artykuł
05.11.2024
Co znaczą oznaczenia odpłatności w receptach online?
Co znaczą oznaczenia odpłatności w receptach online?

Recepty online to wygodne rozwiązanie, które pozwala na wystawienie recepty bez konieczności wychodzenia z domu. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, należy zarejestrować się na platformie e-recepty i posiadać profil zaufany. Po wygenerowaniu recepty online, w jej górnej części znajduje się oznaczenie odpłatności. Oznaczenie to składa się z litery i liczby. Litera oznacza kategorię odpłatności, a liczba - procentowy udział pacjenta w kosztach leku.

Artykuł
04.11.2024
eKonsultacja z eReceptą za darmo na NFZ w aplikacji Medunit
Pobierz aplikację Pobierz aplikację